Ballina Etiketimet Maqedoni

Etiketim: maqedoni

Janeva: I dëbova Çavkovin dhe Andonovin nga DSK-ja

Prokurorja Speciale Katica Janeva sonte në “Top Tema” në Telma edhe një herë ka potencuar se kanë hasur në obstruksione rreth mbledhjes së provave...

Elizabeta i përgjigjet Fatimes (PRESS-LIVE)

Ministrja e Kulturës Elizabeta Kançevska- Milevska ka filluar  të mbajë press konferencë në Muzen e VMRO-së. Ftesën për pres konferencë deri tek mediat kjo ministri...

Zgjedhjet e 11 dhjetorit: Ja qëndrimet e partive jashtëparlamentare

Partitë jashtëparlamentare shqiptare në qëndrimet e tyre dhënë për zgjedhjet e 11 dhjetorit, shprehen të gatshme për zgjedhje dhe zotohen se do t’i japin...

LSDM: Ndihma prej 20 përqind për izolimin për secilën shtëpi (VIDEO)

Me qëllim që të zvogëlohen harxhimet e energjisë, që të lehtësohet ndotja dhe të zvogëlohet importi i energjisë elektrike, LSDM në programin parazgjedhorë paralajmëron...

LR-PDSH e shokuar me votimin e BDI dhe PDSH-së

Lëvizja për Reforma PDSH shpreh mbështetje të hapur dhe të padiskutueshme ndaj punës së Prokurorisë Speciale në RM, gjë që do të duhej të...

Familja Salihu: Përmbytjet na lanë pa çati mbi kokë

Përmbytjet e shkaktuara dy muaj më parë si dhe tërmetet e vazhdueshme kanë bërë që shumë familje të mos mund të kthehen në shtëpitë...

Dramë e armatosur në Gostivar, policia arreston tre veta

Tre persona të armatosur dhe të maskuar janë përpjekur të kryejnë grabitje në pompën e benizinës “Makpetrol” në Gostivar. Ata i ka parandaluar punonjës...

Projekte për bashkëpunim tejkufitar Maqedoni-Shqipëri

Në Ohër dhe në Manastir sot do të organizohen sesione informative për Thirrjen e parë për parashtrimin e propozimeve në kuadër të projektit të...

Afrim Gashi: Lëvizja Besa edhe e vetme po të dali në...

Sekretari gjeneral i "Lëvizjes Besa" Afrim Gashi ka theksuar se po punojnë intensivisht për afrimin e kuadrove të rreja brenda partisë së tij dhe...

Sfidat e zgjedhjeve të 11 dhjetorit në Maqedoni

Pas votimit të Qeverisë kalimtare në Maqedoni me përfshirjen edhe të Lidhjes Social-Semokrate të opozitës, kanë nisur të rrjedhin afatet kohore për organizimin e...

Lajmet e fundit