Ballina Etiketimet Prokuroria speciale

Etiketim: prokuroria speciale

PSP dyshon se një ministër mund të ikë nga Maqedonia

Prokuroria Speciale Publike njoftoi se gjatë ditës së djeshme ka dorëzuar kërkesë në Gjykatë Themelore Shkup 1, lidhur me hetimet për rastin “Tenderë”, me...

Vrasja e Harun Aliut, Prokuroria Speciale duhet ta hetojë

Vrasja e mistershme e Harun Aliut- njërit nga themeluesit të UÇK-së në Maqedoni është e mbyllur, por deri tani nuk ka ndonjë iniciativë që...

Elizabeta i përgjigjet Fatimes (PRESS-LIVE)

Ministrja e Kulturës Elizabeta Kançevska- Milevska ka filluar  të mbajë press konferencë në Muzen e VMRO-së. Ftesën për pres konferencë deri tek mediat kjo ministri...

Kuadrot e BDI-së pjesëmarrës në pengesat ndaj punës së Prokurorisë Speciale

Me heshtjen dhe qëndrimin anash, funksionarët e BDI-së në Ministrinë e punëve të brendshme dhe në Drejtorinë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK), po bëhen...

Fatimja sot godet e veshur kuq e zi (VIDEO)

Ka filluar pres konferenca e Prokurorisë Speciale Publike, të cilët po e mbajnë prokuroret Fatime Fetai dhe Lençe Ristevska. Prokurorja Katica Janeva nuk mori pjesë...

Janeva: Nuk largohemi nga DSK, do të qëndrojmë deri në fund

Prokurorja Speciale, Katica Janeva, tha se ata po qëndrojnë pothuajse 12 orë përpara Drejtorisë për Zbulim dhe Kundërzbulim, megjithatë gjërat nuk po lëvizin nga...

PSP nuk del nga MPB-ja pa i marrë dokumentet e kërkuara

Një ekip i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) ka hyrë sot në objektin e Drejtorisë për siguri dhe kundërzbulim (DSK) për të kryer veprime hetimore...

Janeva në vizitë të papritur te policia sekrete

Shefja e Prokurorisë Speciale Publike, Katica Janeva, për momentin gjendet në hapësirat e DSK-së ku është duke kryer kontroll në lidhje me procedurën para...

Gjykatë Speciale për gjykimin e padive të Prokurorisë Speciale

Vendimi i fundit i Gjykatës Penale të Maqedonisë, e cila sërish ka hedhur poshtë kërkesat e Prokurorisë Speciale për shqiptimin e paraburgimit, apo të...

Zekiri në “Debat”: Do të ketë tensione dhe gjëra të paparashikueshme...

Në emisionin e parë të ciklit të debateve “Debati” të Portalbit dhe NovaTv mysafir ishte ish gazetari, i angazhuar në politikë, në LSDM. Ai...

Lajmet e fundit