Ballina Etiketimet Serb

Etiketim: serb

Skenari serb në Maqedoni për të provokuar luftë me shqiptarët, duhej...

Mentor Mellova/INA Kapja e agjentit serb dhe ish-zëvendëshefit të shërbimit sekret serb BIA, Goran Zhivaljeviq në sallën e Kuvendit të Maqedonisë natën e 27 prillit...

Thaçi për TV serb: Largoni mitet mbi Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Serbia duhet të largohet nga miti për Kosovën dhe të shikojë nga e ardhmja. Në një intervistë...

Gjenerali serb tregon se pse e vranë Adem Jasharin me familje...

Gjatë një interviste në emisionin “Vo Centar” të televizionit Alsat-M, ish gjenerali serb, Stevan Gjuroviq, tregoi se sa spiunë kishin dhe sa herë ata...

NATO godet për trenin serb, ja qëndrimi i zëdhënëses

NATO i ka bërë thirrje Beogradit dhe Prishtinë të përmbahen nga acarimi i situatës dhe të nxisin dialogun, për shkak se kjo siç thuhet...

APA: Thaçi dha urdhrin për ndalimin e trenit propagandues serb

Mediet botërore raportojnë për trenin propagandues të Serbisë dhe ndalimin e tij prej autoriteteve të Kosovës. Mediet gjermane dhe austriake, i kanë dhënë theks të...

Priti Vitin e Ri në Tiranë me shqiptarët, serbi “tërbon” Beogradin...

Mes shumë qytetarëve shqiptarë që pritën Vitin e Ri në sheshin “Nënë Tereza”, ishte edhe një djalë i ri serb i cili duket se...

Daçiçin e nervozon qasja e Maqedonisë dhe Malit të Zi ndaj...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, në një intervistë për agjencinë serbe të lajmeve “Beta”, ka folur gjerë e gjatë për raportet e...

Lajmet e fundit