Ballina Etiketimet Shqiptari

Etiketim: shqiptari

Kur gazetari anglez tha se shqiptari është hajn që lehtë ndërron...

Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin-1934, një gazetar anglez i drejton të madhit Gjergj Fishta këtë pyetje ironike dhe fyese njëkohësisht: “Kam...

Shkup, arrestohet shqiptari me kallashnikov

Sektori i Punëve të Brendshme në Shkup ka ngritur kallëzim penal kundër N.S (23) nga Shkupi për shkak të dyshimeve për vepër penale “armëmbajtje...

Shqiptari i Ushtrisë greke, që bëri shqiponjën me duar: Jam penduar,...

Mediat greke kanë publikuar një intervistë të dhënë për televizionin “Star’, me njërin prej ushtarëve shqiptarë që bëri simbolin e shqiponjës dykrenare. Ai ka kërkuar...

Ja kush është shqiptari që u masakrua për 150 euro në...

Policia greke ka identifikuar shqiptarin e vrarë një ditë më parë, në periferi të kryeqytetit grek, Athinë. Ai është 59-vjeçari Kosta Pojani, babi i tre...

Shqiptari pëson aksident të rëndë në Itali, foto trishtuese (FOTO)

Përplasje në Mozzanica, në rrezik për jetën shoferi i një Mercedes Class, një shqiptar 29 vjeç, shkruan sot Berganmo.corriere.it, citon Syri.net. Një i ri shqiptar...

Zvicër, në gjyq maqedonasi që mbyti shqiptarin me thikë

Maqedonasi u dënua vitin e kaluar me 10 vjet burg për vrasjen e një shqiptari nga Kosova në vitin 2013 Latti. Ai u shfaq...

Shqiptari dorëzon uniformën e MPB , Dua ti them mjaft robërisë...

Edhe policët ikin nga dëshpërimi .Një pjesëtar I policisë së Maqedonisë, pas 14 viteve shërbim, i dëshpëruar nga situata politike, anashkalimi i sistemit të...

Shqiptari mahnit jurinë e “The Voice of Germany” (VIDEO)

Shpresim Ahmeti është djali që arriti të kthente disa anëtarë te jurisë në konkursin e talenteve ‘The Voice’ në Gjermani. Ai është një student në...