Ballina Etiketimet Vetevendosje

Etiketim: vetevendosje

Diaspora po bën diferëncën. Sondazhet: Vetëvendosje barazohet me koalicionin PAN

Një numër i madh i mërgimtarëve kosovar nga vendet e BE-së dhe SHBA-ve ka arritur në Kosovës për tu ushtruar të drejtën e tyre...

Vetëvendosje ia merr AAK-së Ali Lajçin

Ish-kryetari i Komunës së Pejës, Ali Lajçi pritet që brenda pak orësh ta zyrtarizojë kalimin e tij në Lëvizjen Vetëvendosje. Këtë e ka konfirmuar...

Gjykimi i aktivistëve të VV-së: Tensione, përballje dhe fyerje në gjykatë...

Ndërprerja e rrymës nuk i ndali tensionet e ofendimet në seancën gjyqësore ndaj aktivistëve të Vetëvendosjes. Rrenc, kriminel me kravatë, e shumë epitete të...

MPJ e Maqedonisë reagon ndaj deklaratave të Presidentit grek: Kemi të...

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të Presidentit grek, Prokopis Pavlopoulos, i cili deklaroi më herët se...

Lideri i VV-së: BDI të mos bëhet pjesë e qeverisë Gruevski

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka komentuar zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoni, ku shqiptarët fituan më pak se sa kishin parashikuar. Me anë...

U vazhdohet paraburgimi 5 aktivistëve të VV-së të dyshuar për sulm...

Katër aktivistëve të VV-së të dyshuar për sulmin në Kuvend u janë vazhduar masat e njëjta të sigurisë, ndërsa njërit prej tyre i është...

Kurti: Shteti e ka vrarë Astrit Deharin

Lëvizja Vetëvendosje zhvilloi sot një protestë para Burgut të Prizrenit, me moton “Drejtësi për Astritin”. Në këtë burg një javë më parë, në rrethana...

Ja si e kujton profesori gjerman Astritin, tregon që para dy...

Prof.h.c Max Brym ka punuar si ligjërues mysafir në Fakultetin e filozofisë në Prishtinë në mes të viteve 2007 dhe 2012. Ai thotë se që...

Astrit Dehari është vëllai Arbënorit, aktivistit tjetër të VV-së që vdiq...

Më 11 qershor të vitit 2014, ka ndërruar jetë aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbënor Dehari, që është vëllai Astritit që ndërroi sot jetë në...