Ballina Etiketimet Vota

Etiketim: vota

Arrestohet hajni i votave në Gjilan, ja si tentoi të manipulojë

Arrestohet një person në Komunën e Gjilanit pasi ky i fundit kishte tentuar të manipulojë me procesin zgjedhor gjatë votimit. Lajmin për arrestimin e ka...

Spahiu: Funksionarët e BDI-së më shumë vrapojnë sot pas posteve se...

Drejtori nga rradhët e BDI-së, Artin Spahiu ka rreaguar mbi ndodhitë e fundit për ndarjen e posteve ministrore dhe sekretariateve shtetërore në qeverinë e...

Nuredini: BDI të tërhiqet sepse me 85 mijë vota mori 10...

Po të ketë minimum moral në BDI, do dilni e do të thonin: ne morëm 85.000vota 10 mandate dhe i humbëm zgjedhjet, ndërsa opozita...

“CIVIL” kërkon rinumërimin e votave në të gjitha njësitë zgjedhore

Organizata qytetare CIVIL, kërkon nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor dhe institucionet tjera kompetente që t’i rinumërojnë votat në të gjitha njësitë zgjedhore në Maqedoni. “CIVIL” gjithashtu...

Ja sa vota shqiptare ka fituar LSDM-ja (FOTO)

KSHZ njoftoi se LSDM-ja ka arritur të marrë vota të shumta në vendbanimet e pastra shqiptare, të cilat shkojnë në rreth 26.600 vota në...

Numri i votave të çuara dëm në Maqedoni është forca e...

Sipas të dhënave të KSHZ-së, zyrtarisht janë 37.812 vota të pavlefshme nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura dje, të cilat arritën një dalje...

Afër 100 mijë vota u dogjën në zgjedhjet parlamentare në Maqedoni

Sipas votave të numëruara 99.72 %, të dhënat zyrtare të KSHZ-së thuan se prej gjithsejtë 1.189.481 votues që kanë votuar, 37.812 fletëvotime janë të...

Mos shisni votën për 1.000 denarë

Qindra mesazhe kanë përfshirë rrjetet sociale që qytetarët të shfrytëzojnë votën e të lirë, pa presione dhe shantazhe. Një mesazh prej tyre ishte që...

Nesimi: Më mirë votat e përçara, se sa të bashkuara për...

Analisti dhe njohësi i proceseve zgjedhore, Robert Nesimi, ju ka dhënë përgjigjen më goditëse deri tani të gjitha akuzave të BDI-së ndaj opozitës për...

Sela: Vota për BDI-në do jetë votë e djegur (VIDEO)

Kryetari i LR-PDSH, Ziadin Sela theksoi se asnjë votë që shkon për partitë e vogla shqiptare nuk digjet, por sipas tij, do të digjen...