Ballina Etiketimet Xhami

Etiketim: xhami

Greqi, zjarri shkatërron një xhami historike të shekullit të XV-të

Zjarri i rënë ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në xhaminë e Bejazitit, monument osman i shekullit të XV-të në Didymoticho në Thrakë (verilindje të...

Thaçi nga Graçanica: Serbia rrënoi 300 xhamia në Kosovë, kreu gjenocid

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se Serbia ka kryer spastrim etnik dhe gjenocid në popullatën e Kosovës. Ai duke folur në një debat...

Policia kanadeze arrestoi terroristët e krimit në xhami. ‘Allahu Ekber’ ishte...

Dy persona, që të dy studentë, janë arrestuar pas masakrës me armë që la pa jetë 6 persona në xhaminë qytetin Quebec. Personat kanë hapur...

Franca e pazëshme ndaj sulmeve nëpër xhami

Përderisa në Francë kohëve të fundit rritet numri i sulmeve ndaj xhamive, politikanët francezë heshtin ndaj këtyre sulmeve, raporton Anadolu Agency (AA). Ekspertët të cilët...

Të shtëna armësh në një xhami në Cyrih, tre persona të...

Pas sulmit që ndodhi në Berlin një tjetër ka ndodhur në qytetin e Cyrihut. Një person i panjohur ka shtënë me armë zjarri në një...

Në Mosul janë shembur 104 xhami

Që nga marrja nën kontroll nga ana e organizatës terroriste DEASH, në Mosul të Irakut janë shembur 104 xhami, raporton Anadolu Agency (AA). Kryetari i...

BDI hap shtabe edhe nëpër xhami?! (FOTO)

Në redaksinë e Televizionit SHENJA ka arritur edhe një denoncim i radhës për keqpërdorime në fushatën parazgjedhore nga ana e BDI-së. Kësaj radhe, bëhet fjalë...

Görmez: Sulmet ndaj xhamive në Evropë, shqetësuese dhe pikëlluese

Kryetari i Kryesisë së Çështjeve Fetare të Turqisë (Diyanet), Mehmet Görmez, në lidhje me sulmet ndaj xhamive në Evropë ka deklaruar se pika më...

Arrestohet 41-vjeçari që po ndërtonte një xhami pa leje. Ja ku...

Një i ri është arrestuar, pasi sipas Policisë në Korçë ishte duke ndërtuar një xhami pa leje. Arrestimi i tij është bërë mbrëmjen e...

TIKA do të bëjë restaurimin e tre xhamive të periudhës osmane...

Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) do të bëjë restaurimin dhe planifikimin hapësinor të tre xhamive të periudhës osmane në Shkup, raporton Anadolu...