Talenti 8-vjeçar nga Kosova pranon ftesë nga Barecelona për t’iu bashkuar akademisë së tyre

Një tjetër talent shqiptar pritet të bëjë emër në futbollin evropian.

8-vjeçari Ari Sadrija vlerësohet si lojtar premtues nga njohës të futbollit.

Ari aktualisht luan në ekipin FC Lausen Schwarz në Zvicër.

Barcelona Camp së fundi ishte në shtetin Helvetik, dhe me paraqitjet e tij ka rënë në radarin e skauteve të këtij klubi.

Madje ai është ftuar edhe në Bareclonë për t’iu bashkuar akademisë së këtij klubi.

I riu është dekoruar edhe me certifikatë nga clubi i Barcelonës.

Suksese këtij talenti të ri!


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu