Thaçi: Ova ne e Skopje, ky është Shkupi

Numër i madh i simpatizantëve dhe aktivistëve të Partisë Demokratike Shqiptare kanë ndjekur sonte nga afër fjalimin e liderit Menduh Thaçi, si dhe bartësve të listave në Njësitë zgjedhore në Konventën promovuese që u realizua në sallën sportive “Shaban Tërstena” në Çair të Shkupit. Me këtë rast, me ovacione të mëdha është përmendur emri i liderit të PDSH-së sapo i njëjti është thirrur në skenë për të marrë fjalën.

“Ova ne e Skopje, ky është Shkupi”, kështu e ka filluar tubimin sonte lideri i PDSH-së Menduh Thaçi sonte në Çair të Shkupit.
Parta simpatizantëve të partisë, Thaçi shpalosi programin për zjedhjet e ardhshme si dhe adresoi kritika të ashpra në adresë të BDI-së,.
“15 vite BDI-ja vetëm vrasje, rrena, mashtrime. Për këtë arsye BDI do të fitohet nga Partia Demokratike shqiptare” u shpreh ai./Almakos


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu