Tragjedi në Tepelenë, nëna dhe foshnja digjen brenda banesës

Një tragjedi ka ndodhur në qytetin e Tepelenës pasditen e sotme.

Dy persona kanë humbur jetën nga djegia e një banese në katin e parë të lagjes “15 Shtatori”.

Sipas informacioneve, nga flakët e zjarrit në shtëpi kanë vdekur foshnja 6 muajshe dhe nëna 35-vjeçare me iniciale E.Sh.

Në vendngjarje ka mbërritur një zjarrfikëse nga Gjirokastra për të shuar flakët e zjarrit.

Shkaqet e zjarrit që çuan në këtë ngjarje të rëndë nuk dihen ende. Nga hetimet paraprake, dyshohet se motiv ka qenë rrjedhja e gazit, megjithatë kjo mbetet për t’u konfirmuar.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu