Tre lojtarët që Carlo Ancelotti nuk i do më te Real Madridi

Real Madridi është gati të bëjë disa lëvizje të rëndësishme në tregun e ardhshëm të transferimeve, me synimin për të liruar hapësira për përforcimet e reja.

Tre emra spikasin në listën e lojtarëve që mund të largohen nga klubi, pasi nuk kanë treguar potencialin e tyre të plotë dhe duket se nuk janë bërë për të përballuar presionin intensiv të lojës për skuadrën merengue.

Ferland Mendy:

Mbrojtësi francez, pavarësisht se ka pasur ndezje cilësore javët e fundit, vazhdon të jetë një lojtar tepricë për shkak të lëndimeve të tij të shpeshta. Real Madrid ka muaj që po përpiqet të heqë qafe mbrojtësin francez. Pavarësisht potencialit të tij të madh, dëmtimet e kanë kufizuar pjesëmarrjen e tij në fushë, duke çuar në zhgënjim brenda klubit. Bordi konsideron se është koha e duhur për të kërkuar një rrugëdalje për Mendyn dhe për të sjellë një lojtar më të besueshëm dhe më të qëndrueshëm në atë pozicion.

Dani Ceballos:

Një tjetër lojtar që duket se nuk përshtatet në të ardhmen e Real Madridit është Dani Ceballos. Pavarësisht se ka një treg të caktuar në botën e futbollit, pjesëmarrja e tij në skuadrën e drejtuar nga Carlo Ancelotti ka qenë minimale. Mesfushori spanjoll ka luftuar për të fituar një vend në formacionin fillestar dhe duket se është jashtë planeve afatgjata të klubit. Real Madridi do të ishte i gatshëm të përfitonte nga vlera e tij në treg dhe ta shesë atë për të përforcuar fusha të tjera të ekipit.

Fran Garcia:

Lojtari i ri u kthye në Real Madrid në verën e vitit 2023 me shpresën për t’u vendosur si mbrojtësi i majtë i skuadrës. Megjithatë, deri më tani ai nuk ka arritur të dëshmojë veten vazhdimisht. Klubi është i gatshëm të dëgjojë ofertat për mbrojtësin e ri dhe të kërkojë alternativa më solide në atë pozicion. Konkurrenca në Real Madrid është e ashpër dhe Fran Garcia ka ende shumë për të dëshmuar për të fituar një vend në formacionin fillestar. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu