Vdes njëra nga viktimat dhe autori i sulmit në tren

Sulmi i djeshëm në një tren në Kantonin St. Gallen ka marrë tashmë dy viktima. Njëra nga viktimat që kishte pësuar lëndime të rënda, një grua 34 vjeçare dhe vetë autori 27 vjeçar i krimit të rëndë kanë vdekur sot në orët e paradites në spital, njoftojnë buirme policore, shkruan.

Në gjenjde kritike janë edhe një burrë vajzë 17 vjeçe dhe një fëmijë 6 vjeçar.

Vazhdon të mbretërojë errësirë lidhur me identitetin dhe motivin e sulmuesit. Një burim policor i kishte konfirmuar të shtunën gazetës 20minuten se dorasi ka emër “tipik zviceran” dhe nga kjo del përfunmdimi se ai nuk ka prejardhje të huaj.

Të lënduar janë edhe pesë persona të moshave të ndryshme.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu