VMRO-DPMNE reagon për vizitën e Osmanit. “Në çfarë cilësie shkoi në Bullgari dhe interesat e kujt mbron

Rreth kësaj ka pasur një reagim nga opozitarja VMRO-DPMNE, të cilët përmes një kumtese pyetën se sa ofendime duhet të thonë politikanët bullgarë se Bujar Osmani mund të durojë dhe të heshtë? “A ka Maqedonia institucione për të hetuar dhe hedhur dritë mbi dhunën si ajo që ndodhi në Ohër, në mënyrë që Bullgaria të përfshihet?

“Kovaçevski të përgjigjet se në çfarë cilësie është Bujar Osmani në Bullgari dhe interesat e kujt mbron? Qeveria e LSD-së është shumë më tepër e Bullgarisë dhe Shqipërisë sesa e Maqedonisë”, shkruhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu