Voton djali i Donald Trump, por bën një gabim që mund ta penalizojë

Sot po zhvillohen zgjedhjet presidenciale në SHBA dhe padyshim është një ditë shumë e shënuar jo vetëm për Amerikën dhe amerikanët por për të gjithë botën.

Një ndër votuesit më të “rëndësishëm” të kësaj dite është dhe djali i kandidatit demokrat, Donald Trump i cili pasi ka shprehur mbështetjen e tij me votë për babanë e tij, dhe e ka postuar atë edhe në Twitter.

It is an incredible honor to vote for my father! He will do such a great job for the U.S.A! #MakeAmericaGreatAgain ??

Por ky veprim është totalisht i ndaluar në Amerikë. NYMag.com shkruan që një foto e votës mund të gjobitet me 1,000 $ deri në një vit burg, që do të thotë që nuk ia vlen fare./albeu.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu