Zgjedhjet në Greqi, një fermer shkon me një kalë dhe një gomar në një qendër votimi në Nafplio

Me kalë dhe i shoqëruar nga një… gomar i vogël, një fermer 50-vjeçar erdhi në qendrën e votimit të shkollës së mesme speciale Argolida, në Nafplio, për të votuar në zgjedhje .

Siç shkruan faqja argolikeseidhseis.gr, Aristides Tsirikos zgjodhi këtë mënyrë për të protestuar për situatën politike në Greqi.

Z. Tsirikos shoqërohej me kalë nga dy mikeshat e tij gjermane, të cilat ndodheshin në Greqi me pushime dhe donin ta mbështesnin në këtë protestë të veçantë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu