Afrim Gashi në intervistën Saktë tregon se si BESA do ta bllokojë Nikolla Gruevskin që mos ta formojë qeverinë (VIDEO)

Në intervistën Saktë, sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi ka folur lidhur me qëndrimet e kësaj force politike që pas zgjedhjeve të përgjithshme të parakohshme të 11 dhjetorit u verifikua si forca kryesore opozitare në Maqedoni tek shqiptarët.

Ai ka folur për rrugëtimin politik të Lëvizjes BESA, e cila si parti e re politike arriti që të depërtojë fuqishëm në skenën politike në Maqedoni duke u bërë faktor deternimues i mandatarit të ardhshëm të Maqedonisë.

Intervistën Saktë me autor Xhevdet Pozhari mund ta ndiqni më poshtë në portalin Sakte.net dhe televizionin First Channel./Sakte.net


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu