Albin Kurti injoron Edi Ramën, nuk del ta presë si të tjerët

Ka ndodhur ashtu siҫ pritej takimi ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe ish-kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Atmosfera e akullt ka përfshirë takimin dhe kjo duket edhe në ato pak frame të shpërndarë nga Rama në faqen e tij të Facebook.

Kreu i qeverisë shqiptare e ka takuar Kurtin, pasi është pritur nga Fatmir Limaj, kryeparlamentarja Vjosa Osmani dhe kreu i qeverisë së Kosovës Abdullah Hoti, të cilët e kanë pritur që në hyrje të selive përkatëse, ndërkaq, Albin Kurti i ka nxjerrë për ta pritur Glauk Kunjovcën, ministrin e Jashtëm.

Kjo ka ndodhur për herë të parë në një vizitë të Edi Ramës në Kosovë, pasi në vizitat e shkuara, Kurti ka dalë të porta.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu