Kravatat e “çmendura” të Ramës (FOTO LAJM)

Është thënë shpesh, madje ajo që është evidente lidhet me kombinimin perfekt sa edhe ekstravagant që kryeministri Rama u bën kravatave. Me një shije të rafinuar që e karakterizon në të shumtën e rasteve, Rama zjedh të mbaje kravata me ngjyra, me tonalitete ku jo çdo kush do të kishte guximin ti përdorte. Por kryeministri jonë duket se bën ndryshimin nga klasa politike.

Kritikuesit e modës do ti vendosnin një notë të mirë, ndërsa ai nuk haron që edhe çorapet ti sjell në detaje sipas vendit ku është i pranishëm, por edhe stinës.

Është e padiskutueshme se suksesi i një kostumi klasik nuk vjen pa kemishën dhe kollaren cilësore. Ato duhet të jenë të mirëkombinuara në material dhe ngjyrë me kostumin. Por Ramës nuk i shpëtojnë këto detaje.

Ngjyrat harmonike të kollareve ai i ndërthur me veshjen dhe në jo pak raste ato bëjnë kontrast. Portali “Albeu” ka përzgjedhur disa kollare të cilat i ka mbajtur Rama në evente të ndryshme. /albeu.com/

255086

255088

255093

255095

255096

255097

255098

255104


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu