Krenar Lloga kujton veprimtarin Azem Marana, ideologun e Lëvizjes Nacional Demokratike Shqiptare

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga me rastin e 100 vjetorit të vdekjes së veprimtarit, arsimdashësit dhe patriotit të madh shqiptar nga Shkupi Azem Marana, e ka kujtuar atë duke e cilësuar atë si një patriot të madh.

Sot, 100 vite më parë (25 mars 1923), në fshatin Maranë të Shkupit lindi patrioti i madh, Azem Marana. Mësues dhe drejtor i parë i Shkollës Fillore “Liria” në Shkup, ideolog i Lëvizjes Nacional Demokratike Shqiptare, më 19 maj 1947 u ekzekutua nga regjimi komunist jugosllav”, ka shkruar Lloga në rrjetet sociale.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu