Parlamenti zgjodhi ministrat e rinj

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ka votuar para pak çastesh ministrat e rinj në qeverinë e re të Kovaçevskit. Në këtë mënyrë Aleanca për Shqiptarët është edhe zyrtarisht pjesë e qeverisë.

Krenar Lloga ministër i drejtësisë
Fatmir Mexhiti Misnistër i Shëndetsisë
Azir Aliu ministër i Shoqërisë për Informatikë dhe Administratë


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu