Pas përmbytjeve vdekjeprurëse në Greqi edhe Turqia “pushtohet” nga uji, ja si paraqitet situata në Stamboll

Stuhi të ashpra shiu kanë goditur Greqinë, Turqinë dhe Bullgarinë, duke shkaktuar përmbytje që shkaktuan të paktën tetë të vdekur. Në Stamboll, shirat e dendur përmbytën rrugë dhe shtëpi, duke shkaktuar të paktën 2 viktima, sipas një deklarate të guvernatorit.

Rreth një duzinë njerëz u shpëtuan pasi u bllokuan brenda një biblioteke, ndërsa disa stacione metroje u mbyllën. Lumenjtë kanë shkaktuar dëme të mëdha në rrugë dhe ura, duke shkaktuar edhe ndërprerje të energjisë.

Uji ka vërshuar në rrugët e Stambollit duke marrë para çdo gjë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu