Qeveria vendos për orën policore për Festën e Bajramit

Qeveria në mbledhjen e mbajtur pasdite vendosi sot lidhur me orën policore gjatë fesës së Bajramit. Vendimi i Qeverisë është që ora policore do te jete nga ora 11 të dielen deri të martën ne ora 5 e mëngjesit.

Me këtë edhe namazi i Bajramit do të falet nëpër xhamijat e vendit. Lajmi për këtë është konfirmuar përmes një postimi në facebook edhe nga sekretari shtetëror i Ministrisë për Sistem Politik dhe Marrëdhëniet ndëretnike, Lirim Shabani i cili ka shkruar:

Vendim i Qeverisë: Bajrami do të falet në xhami. Ora policore do te jete nga ora 11 të dielen deri të marten ne ora 5 e mëngjesit.”

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu