Rooney mirëpret Pogban te Unitedi

Kapiteni i Manchester Unitedit, Wayne Rooney, shpreson se klubi do të bëjë të pamundurën për ta sjellë në ‘Old Trafford’, Paul Pogban
Edhe përkundër se vazhdimisht raportohet për arritje të marrëveshjes me Unitedi e Juventusit për mesfushorin Paul Pogba, ende nuk ka asgjë zyrtare, por Rooney shpreson që kjo të ndodhë sa më shpejt.

Sipas tij, Pogba ka ‘punë të papërfunduar’ në ‘Old Trafford’ dhe se e mirëpresin atë.

“Shpresoj se ai do të rikthehet te Unitedi dhe të dëshmojë se është lojtar i klasit botërorë. Nëse ai është i lumtur që do të luajë me ne, ne do të jemi më të lumtur që ai po rikthehet. Jam i sigurt se ai mendon se te Unitedi ka ‘punë të papërfunduar’. Do të jetë diçka e madhe për klubin nëse arrin të transferojnë atë”, tha Rooney.

“E mbaj mend atë shumë mirë në disa stërvitje. Ai gjithmonë shikon për të të lënduar me lëvizjet që bën, do të ishte një nënshkrim tejet i mirë”, shtoi kapiteni. /Express/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu