Sergio Ramos hyn në “Top 10” te Real Madridi

Sergio Ramos do të rikthehet titullar për Real Madridin pas pushimit në ndeshjen e kthimit çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Real Madrid udhëton në ‘La Rosaleda’ për t’u takuar me Malagan, në një ndeshje ku do të mungoi Cristiano Ronaldo.

Për Sergio Ramos kjo ndeshje ka një rëndësi të veçantë.

Mbrojtësi spanjoll do të regjistrojë paraqitjen 387 në La Liga për Real Madridin, për t’u bërë vetëm lojtari i dhjetë me më së shumti paraqitje.

Po kaq ndeshje ka edhe Guti që renditet në vendin e nëntë.

Kujtojmë se tre lojtarët me më së shumti paraqitje te Real Madrid kanë Raul me 550, Sanches me 523 dhe Casillas me 510.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here