Si ishte Jasir Asani si i vogël, rrëfen babai i tij, Fadil Asani: Vetëm futbolli i interesonte, asgjë tjetër

Shkupjani Jasir Asani është futbollisti i momentit te Kombëtarja shqiptare, shkruan Oen-TV. Ai realizoi gol fantastik në fitoren 2:0 të Shqipërisë kundër Polonisë, pak ditë më parë, në stadiumin “Air Albania”.

Babai i tij Fadil Asani për Open-TV ka treguar se si Jasiri si i vogël kishte dëshirë të luaj futboll dhe se vetëm futbolli i interesonte dhe asgjë tjetër. Ai në moshën 11 vjeçare ishte regjistruar në klubin e futbollit Vardar nga Shkupi.

Deklaratën e tij të realizuar nga Open-TV mund ta shikoni në videon e mëposhtme.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu