Spahiu: Ja çfarë duhet të bëjnë shqiptarët e Maqedonisë

Profesori dhe analisti, Nexhmedin Spahiu thotë se, Shqiptarët e Maqedonisë duhet të kontribuojnë në përmirësimin e marrëdhënieve Maqedoni-Bullgari e jo në acarimin e këtyre marrëdhënieve.

“Çdo acarim I marrëdhënieve mes maqedonëve e bullgarëve e çon Maqedoninë në kthetrat e Serbisë. Bullgaria e Maqedonia janë dy vendet e para ortodokse që kanë njohur Kosovën (I treti është Mali I Zi dhe I katërti akoma nuk e ka njohur). Çdo shqiptar që acaron marrëdhëniet mes Maqedonisë e Bullgarisë është armik I Kosovës”, theksoi Spahiu.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu