Ballina Etiketimet Elbasan

Etiketim: elbasan

Bashkëjetesa fetare në Elbasan, kalaja e tre feve

E përmendur vazhdimisht për tolerancën e saj, Shqipëria njihet në mënyrë të konsiderueshme për mospasjen e konflikteve me baza fetare. Shembull i gjallë jo...

Ndëpriten punimet në xhaminë e Elbasanit, zbulohet një mur i vjetër

Një mur i vjetër me vlera të mëdha kulturore dhe arkeologjike është zbuluar në Elbasan. Për këtë arsye janë ndërprerë edhe punimet që po kryehshin...

Ja pse u vra 19-vjeçari në Elbasan, dalin pistat e para...

Vrasja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Elbasan, ku humbi jetën 19-vjeçari">19-vjeçari Gazmend Sllami ka ngjallur shumë mister dhe dyshime për shkak të një...

“Luftë” apo futboll? E pabesueshme ajo që po ndodh në Elbasan!...

Qyteti i Elbasanit po përgatitet për përballjen Shqipëri-Izreal, e cila në fakt është kthyer dhe si një sprovë për policinë e shtetit. 2000 forca policore...

Tifozët “Kuq e Zi”e djegin para ndeshjes Shqipëri-Izrael (VIDEO)

Kushte e motit dhe masat e forta të sigurisë janë dy pengesat e radhës më të cilat po përballen tifozët shqiptarë, por kjo nuk...

Lajmet e fundit