Ballina Etiketimet Greqi

Etiketim: greqi

Greqi, zjarri shkatërron një xhami historike të shekullit të XV-të

Zjarri i rënë ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në xhaminë e Bejazitit, monument osman i shekullit të XV-të në Didymoticho në Thrakë (verilindje të...

Greqia me dorë të hekurt, dëbon më shumë shqiptarë sesa afrikanë

Burime zyrtare nga policia greke bëjnë me dije se10.129 shqiptarë janë dëbuar për 2016. Edhe ky vit ka filluar me kthimin e shqiptarëve emigrant...

Ministri grek për foton e ushtarëve: “Kush nuk ndihet grek, të...

Një foto e shtatë djemve shqiptarë në ushtrinë greke duke bërë me duar shqiponjën, prej dy ditësh ka shkaktuar zemërim në opinion grek. Ministri grek...

Gjendet i vdekur konsulli rus në Greqi

Një rast i rëndë me pasoja diplomatike po hetohet nga zyrtarët e Departamentit të Krimeve për Jetën dhe Sigurinë në Greqi. Konsulli rus në Greqi,...

Ja kush është shqiptari që u masakrua për 150 euro në...

Policia greke ka identifikuar shqiptarin e vrarë një ditë më parë, në periferi të kryeqytetit grek, Athinë. Ai është 59-vjeçari Kosta Pojani, babi i tre...

Deklaratat e Ramës tensionojnë marrëdhëniet me Greqinë, Athina letër ankese në...

Marrëdhëniet me Greqinë sa vijnë dhe tensionohen. Teksa u duk se me vizitën e kreut të Kuvendit, Ilir Meta, situata do të ndryshonte, deklaratat...

Mediat greke: Po forcohen lidhjet mes Maqedonisë dhe Greqisë

Ministri i punëve të jashtme të Greqisë Nikos Kotzias do të realizojë sot një takim zyrtar në Maqedoni me shefin e diplomacisë së Maqedonisë,...

Lajmet e fundit