Ballina Etiketimet Rus

Etiketim: rus

Kërcënohet ambasadori rus në Tiranë, kërkon ndihmën e specialistëve nga Moskë

Ambasadori rus në Tiranë Aleksandër Karpushin i është drejtuar zyrtarisht shtetit shqiptar, duke njoftuar autoritetet se ndihet i kërcënuar. Burime diplomatike bënë të ditur për...

Gjendet i vdekur konsulli rus në Greqi

Një rast i rëndë me pasoja diplomatike po hetohet nga zyrtarët e Departamentit të Krimeve për Jetën dhe Sigurinë në Greqi. Konsulli rus në Greqi,...

Çfarë fshihet pas vrasjes së ambasadorit rus në Turqi?

Pasojat e fitores në Aleppo Sulmi ndaj ambasadorit rus në Ankara, vjen në një kohë kur siguria, diplomacia dhe inteligjenca kryqëzohen. Le të shohim pikat...

Momenti kur aeroplanët ushtarakë zviceranë rrethojnë aeroplanin rus (VIDEO)

Dy aeroplanë luftarakë zviceranë kanë shoqëruar për gjatë githë territorit të tyre një aeroplan qeveritar rus në të cilin ndodheshin disa dhjetra gazetarë rus...