Ballina Etiketimet Tetove

Etiketim: tetove

Në Tetovë marrin ndihmë financiare të përkujdesjes edhe personat që nuk...

Gjithsej 134 persona që nuk jetojnë më të rajonit të Tetovës kanë marrë ndihmë sociale të kujdesit, edhe pas vdekjes së tyre, pasi Qendra...

Konventa e PPD-së në Tetovë, Vejseli: Prej këtu fillojmë fitoren (VIDEO)

PPD sonte në Tetovë mbajti konventën e promovimit të kandidatëve për deputetët të njësisë së 6 zgjedhore. “Prej këtu e fillojmë fitoren, voto numrin 6,...

Lika dhe krahu i luftës bojkotuan takimin e BDI-së në Tetovë...

Ish deputeti i BDI-së dhe njëri ndër bashkëpuntorët më të afërt të Ali Ahmetit, Hazbi Lika nuk është present sonte në takimin që BDI...

Lëndohen rëndë dy persona në dy aksidente në rajonin e Tetovës

Dy persona janë lënduar më rëndë pas dy aksidenteve rrugore që ndodhën në rajonin e Tetovës, përcjell Telegrafi Maqedoni. Zëdhënësi i MPB-së, Marjan Josifovski, njoftoi...

Gjimnazistët e Tetovës vazhdojnë të mësojnë në sallën e Komunës

Gjimnazistët e Tetovës në gjuhën maqedonase, vazhdojnë të ndjekin mësimin, në kushte jo të volitshme në sallën e Komunës së Tetovës, përcjell Telegrafi Maqedoni. Ata...

Vazhdon helmimi i Tetovës: Jugohromi shpërfill edhe afatin e fundit për...

Skadon për të disatën herë afati për vendosjen e filtrave të kombinatit metalurgjik Jugohrom. Qeveria e cila i mundësoi shumë afate Jugohromit që të...

Panairi i librit në Tetovë, pjesëmarrje e ulët e shtëpive botuese...

Panairi i librit në Tetovë u hap më date 25 tetor dhe do të mbarojë me 29. Paairi i librit shqip i organizuar nga 'Shoqata...

Shkupi i mori tri pikë Shkëndijës në Tetovë (VIDEO)

‘Kuqezinjtë’ kanë lëshuar shansin të ofrohen në 2 pikë pranë kreut, pasi u mundën 0:1 nga Shkupi në mdeshjen e xhiros së tretë të...

Jugohromi vazhdon “të mbysë” Tetovën dhe fshatrat përreth saj (VIDEO)

Çështja e Jugohromit në Tetovë vazhdon të mbetet akoma e pazgjidhur. Fabrika e Jugohromit nuk di të ndalet së helmuari tetovarët dhe fshatrat përreth saj. Një...