Ballina Etiketimet Tetove

Etiketim: tetove

Aksident i rëndë në autostradën Shkup-Tetovë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në autostradën Shkup-Tetovë. Një veturë ka devijuar rrugën duke i shkatërruar edhe rrethojat mbrojtëse që ndajnë dy...

BDI-ja gjatë kësaj fundjave do të vendos për koalicionin me LSDM-në

Opinioni në Maqedoni po pret epilogun përfundimtar të bisedimeve, ndërsa nga kryesia qendrore e BDI-së thonë se takimet e tyre do të vazhdojnë deri...

Kamarierja me plis në Tetovë (FOTO)

Në prag të festës së Vitit rë Ri 2017, në Restorant Hugo’s në Tetovë kanë shërbyer kamariere nga Nigeria dhe Gana me plis të...

Teuta Arifi vizitoi fëmiun e parë të lindur në vitin 2017...

Kryetarja e komunës së Tetovës Teuta Arifi sot ka vizituar nënën e cila lindi fëmiun e parë për vitin 2017 në Tetovë, kryetarja Arifi...

Një fëmijë shtatëvjeçar është lënduar në një fatkeqësi komunikacioni në Tetovë

Një fëmijë shtatëvjeçar nga Tetova është lënduar rëndë pasi që atë e ka goditur automobili "Pezho" i drejtuar nga një banor 26-vjeçar nga Brodeci. Fëmija...

Fëmija i parë në Tetovë djal, deri në mëngjes lindin edhe...

Nata e fundvitit ka shënuar edhe lindjen e parë në spitalin klinik të Tetovës në repartin e gjinekologjisë, informon Zhurnal. Fëmija i parë i këtij...

Eco Guerilla: Përfundimisht pa ‘Jugohromin’ ajri në Tetovë është për 40...

Lëvizja Eco Guerilla në një reagim për Telegrafi Maqedoni në lidhje me kërkesën e Sindikatës së Jugohromit që kombinati të rifillojë punën pa filtra,...

Në Tetovë dhe rrethinë, opozita shqiptare afër 18.000 vota më shumë...

Në Tetovë dhe komunat rurale si asnjëher më parë BDI nuk ka shënuar rezultat kaq të dobët si në zgjedhjet e ditës së djeshme. BDI...

KOMENT/ Rilindja me BESË dhe BDI në Tetovë, Aleanca në Gostivar,...

Jemi në ditën e fundit të fushatës parazgjedhore dhe partitë politike realizojnë tubimet përmbyllëse të tyre, BDI dhe Rilindja me Besë kanë zgjedhur Tetovën,...

Ja si festohej 28 Nentori në vitin 1941 në Tetovë (FOTO)

Keshtu ne Tetove festohej festa e 28 Nentorit ne vitin 1941. ne foto shihen shume femije te cilet ne duar mbajne flamurin kombetare.

Lajmet e fundit