Tërmet i fuqishëm godet Italinë

Një tërmet i forcës 4.75 të shkallës richter ka rënë pak më parë në zonën e Kalabrisë në Itali duke shkaktuar panik tek banorët.

Për momentin nuk raportohet për viktima, përveç disa të lënduarëve si edhe disa dëmeve të vogla materiale, megjithatë banorët lokalë bëjnë me dije për mediat italianë dhe tronditja ka qenë e fortë duke bërë që të dalin jashtë shtëpive dhe zyrave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu