Trump “pushton” me posterë veriun e Mitrovicës, në to përqeshen Thaçi e Rama (VIDEO)

Imazhi i presidentit të porsazgjedhur amerikan, Donald Trump, ka “pushtuar” veriun e Mitrovicës.

Fotografitë e Trumpit janë vendosur në rrugë kryesore, në sheshe, e hyrje ndërtesash, ndërsa poshtë secilës janë shkruar porositë: “Serbët e kanë përkrahur” dhe “Serbët, gjithnjë i kanë qëndruar pranë”.

Kështu, qytetarët e Mitrovicës veriore i janë gëzuar ardhjes së Trumpit në Shtëpinë e Bardhë, veçanërisht pasi që ai e mundi në garë, Hillary Clinton.

Përveç kësaj, në billbordet e vendosura në mëngjesin mes të enjtes e të premtes, u shfaqën dhe dy liderë shqiptarë, Hashim Thaçi dhe Edi Rama dhe deklaratat e tyre pro kandidates demokrate, Hillary Clinton.

Policia dhe Komuna e Mitrovicës së Veriut, nuk kanë njohuri për identitetin e autorëve, ndërsa kjo e fundit ka deklaruar që këta posterë janë ilegal. /Klan Kosova/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu