Zyrtare: Real Madrid vendos për Rodriguezin

Zinedine Zidane ka konfirmuar se James Rodriguez nuk do të largohet nga Real Madridi

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane e ka një lajm të mirë për tifozët. Ai ka ka konfirmuar se James Rodriguez nuk do të largohet nga Los Blancos.

Prej ardhjes së Zidanes në krye të Realit është përfolur se kolumbiani do të largohet nga kampioni i Evropës. Por, strategu francez përfundimisht ka qetësuar çdo gjë, përcjell Express.

“Unë nuk dua që James të largohet. Ai është një lojtar i Madridit, ai vetëm dëshiron të luajë më shumë”, ka deklaruar Zidane.

“Unë shpresoj që ai të luajë më shumë gjatë këtij viti, por unë dua që të gjithë të japin maksimumin e tyre, dhe pastaj të vendosim para çdo loje”, ka theksuar ai.

“Unë kam 25 lojtarë, kështu që unë nuk kam asgjë kundër Jakobit, njerëzit gjithmonë më pyesni mua njëjtë. James është i mirë në Madrid”, ka përfunduar ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu