Ja përse njësitet speciale hynë në Hasanbeg e Haraçinë, 4 të arrestuar

Aksioni i policisë në disa pjesë shqiptare, Hasanbeg dhe Haraçinë të Shkupit ka të bëjë për terrorizëm, përkatësisht për përfshirje në ISIS, kanë njoftuar burime të larta shqiptare në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

Sipas Zhurnal, gjatë aksionit policor mbrëmë në Hasanbeg dhe Haraçinë, ishin katër të arrestuar, por disa orë më von janë lëshuar, ndërsa një tjetër i dyshuar është kapur në kufirin në Bllacë, i cili dyshohet të jetë i përfshir në terrorizëm, përkatësisht për përfshirje në ISIS.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu