Skandal në fushën e lojës, lojtarët rrihen keq pasi arbitri i ra bilbilit

Një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur gjatë ditës së djeshme gjatë ndeshjes mes dy skuadrave të Ligës së Rajoneve në Turqi.

Fill pasi arbitri i ra bilbilit, tifozët e skuadrës vendase të Sultangazispor të Stambollit kanë sulmuar fizikisht miqtë që vinin nga qyteti i Canakkalesë, Yeniçanspor duke rrahur keq katër prej tyre, përcjell Albeu.com.

Fotot e shpërndara në rrjetet sociale kanë marrë mjaft reagime nga tifozë të futbollit, të cilët komentojnë se kjo gjë nuk ka asnjë lidhje me sportin.

Katër lojtarët e rrahur janë dërguar në spital duke marrë kurimin e nevojshëm dhe më pas janë nisur për në qytetin e tyre. /albeu.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here