Thaçi deklaron se nuk do bëjë asnjëherë koalicion me Gruevskin

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare është zotuar se edhe nëse fiton zgjedhjet nuk do të bëjë koalicion me kryetarin e VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevskin.

Në emisionin “Rruga Drejt”, Thaçi ka thënë se është i gatshëm të ndajë pushtetin me të gjitha partitë shqiptare dhe me sektorin civil pasi zbatimi i tërësishëm i platformës së PDSH-së sipas tij, kërkon njerëz dhe angazhim maksimal.

Në studion e gazetares Arta Tahiri, Thaçi flet për të gjitha temat dhe problemet me të cilat përballet vendi./albeu.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu