Zyrtare: Bayern Munich emëron trajnerin e ri menjëherë pas shortit të Champions League (FOTO)

Niko Kovac do të jetë trajner i ri i Bayern Munich nga data 1 korrik e këtij viti

Jup Heynckes do të largohet në fund të këtij edicioni, derisa Bayern Munich sot zyrtarizoi trajenrin e ri për sezonin e ardhshëm, transmeton Periskopi.

“Ne kemi siguruar shërbimet e Niko Kovac si kryetrajner i ri i Bayern Munich,” ka thënë Salihamidzic.

“Niko ka luajtur për Bayernr dhe i njeh njerëzit këtu. Ne jemi të bindur se kemi bërë zgjidhjen e duhur,”.

Kovac ka nënshkruar kontratë deri më 2021. /Periskopi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here