Kjo karikaturë e Vuçiçit me Thaçin po çmend serbët (FOTO)

Karikaturisti serb Predrag Koraksiç “Corax”, fitues i çmimeve të ndryshme ndërkombëtare, në mesin e të cilëve edhe ai i “Komandantit të Legjionit të Nderit” nga shteti francez, ka publikuar karikaturën e tij më të re, e cila po “çmend” serbët.

Në karikaturë shfaqet Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në cilësinë e minatorit, duke i thënë kryeministrit serb, Aleksandar Vuçic, i zhgënjyer dhe i dëshpëruar përtokë, “Me fat!” pas miratimit të Ligjit për “Trepçën” në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

Ligji për “Trepçën” e përcakton Qeverinë e Kosovës si pronare të 80 për qind të aksioneve të kombinatit, me synim të rikthimit të kontrollit në gjithë gjigandin. /albeu.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu