Ballina Etiketimet Ziadin sela

Etiketim: ziadin sela

Sela: Shqiptarët më 11 dhjetor do ta dënojnë BDI-në

Aleanca për Shqiptarët para pak minutash ka mbajtur tubimin qendror në seshin “Skenderbeu” në Çair të Shkupit. Pas prezentimit të kandidatëve për deputetë dhe...

SKANDAL: Në tubimin e Aleancës për Shqiptarët në Tetovë, sulmohen gazetarët

Një incident ka ndodhur gjatë tubimit të sontëm të Aleancës për Shqiptarët në sallën e sporteve të Shkollës së Mesme Mjekësore. Në momentin kur fliste...

Sela: Po vjen era e ndryshimeve

Aleanca për shqiptarët mbajti tubimin promovues në Kërçovë, ku shpalosi platformën zgjedhore dhe kërkoi votën për të sjellë ndryshimin tek shqiptarët. Aleanca për shqiptarët mbajti...

Sela: Orientimi perëndimor i shqiptarëve u vulos në Kongresin e Manastirit

Kryetari i LR-PDSH-së, dhe njëherësh edhe kryetar i Komunës së Strugës, Ziadin Sela përmes një postimi në Facebook ka uruar gjithë shqiptarët me rastin...

Sela: Shtet binacional dhe barazi për shqiptarët (VIDEO)

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët ka mbajtur konventën promovuese të partisë në qytetin e Gostivarit, ku kanë marrë pjesë krerët e tre partive LR-PDSH-së, RDK-së...

Sela: Do t’i ndalim lotët e nënave shqiptare

Sot koalicioni ”Aleanca për Shqiptarët” e ka filluar edhe zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 dhjetorit në Maqedoni, njofton Telegrafi Maqedoni. Konventa...

Sela: Hashim Thaçi mos të përzihet në zgjedhjet e Maqedonisë (VIDEO)

Lideri i Levizjes Reforma-PDSH, Zijadin Sela ka hedhur akuza të forta në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili sipas Selës është...

Ja kush mund ta zëvendesojë Selën në Strugë

Nëse lideri i LR-PDSH-së,Ziadin Sela pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit do të zgjedhi që të lë postin e të parit të Komunës dhe të...

Ja çfarë diskutuan Sela e Zaevi në Bernë të Zvicrës

Në organizim të platformës albinfo.ch sot në Bernë është mbajtur një debat lidhur me zgjedhjet në Maqedoni në raport me diasporën. Se interesimi i...

Ja listat e plotë ta koalicionit LR-PDSH – Uniteti –RDK (LISTA)

Koalicioni i njohur “Aleanca për shqiptarët” i përbërë nga LR-PDSH, Uniteti dhe RDK e Vesel Memedit ka bërë zyrtare listat për deputetë, ku tanimë...

Lajmet e fundit