Kongresi amerikano-hebre uron fitoren e Gruevskit: Presim bashkëpunim të mirë

Kongresi amerikan i Hebrejve pret që të vazhdojnë bashkëpunim me Gruevskin dhe partinë e tij pas fitores dhe të kenë raporte të mira Maqedonia me Izraelin, thuhet kështu në telegramin e urimit dërguar tek VMRO, informon Zhurnal.

Ky urim vjen për Gruevskin nga një prej organizatave më të fuqishme në SHBA dhe më me ndikim atje, ndërsa telegrami është nënshkruar nga presidenti Xhek Rozen dhe nënpresidentja Munr Kazmir.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu